SYSTEM REMIX OS ALTERNATYWĄ DLA WINDOWS - Tworzenie stron internetowych - domenaweb

Idź do spisu treści

Menu główne:

SYSTEM REMIX OS ALTERNATYWĄ DLA WINDOWS

Alternatywa dla windows
REMIX OS
Remix OS to najnowszy system oparty na androidzie. System jest całkowicie darmowy i przystosowany do urządzeń typu tablet czy telefon. Jednak najważniejszą cechą sytemu Remix OS jest możliwość zainstalowania na PC. Jest to w pewnym stopniu alternatywa dla windows, za który musimy zapłacić. Pierwsze wrażenie po zainstalowaniu Remix OS jest bardzo pozytywne, w pełni jest konfigurowalny z ogromną możliwością ingerencji tak aby dopasować go do naszych potrzeb. Sam fakt, iż system bazuje na android Lolipop daje gwarancję bezpieczeństwa podczas korzystania z niego. Remix OS wyposażony jest w wiele aplikacji a dodatkowo mamy dostęp do największej bazy softu w sklepie Play. Jednym słowem mamy wszystko co jest dostępne na androida.

WYKORZYSTANIE SYSTEMU
System Remix OS pozwala nam na pełne wykorzystanie jego możliwości, zaczynając od serfowania po internecie, korzystania z pakietów biurowych, oglądania filmów jak również korzystania z ponad 1,5 milionowej bazy programów w sklepie Google Play. Podczas korzystania z systemu Remix OS można dostrzec podobieństwo interfejsu oraz okienek do windows 10 (ciekawe kto pierwszy wpadł na taki interfejs ?). Wygląd systemu jest bardzo estetyczny i intuicyjny co napewno pozwoli na szybkie opanowanie Remix'a. Jednak bardzo dużą zaletą jest możliwość instalowania go na pendrive'ie (zalecana pojemność min. 8GB), więc zanim zmienimy system naszego PC'ta na Remix OS możemy testować bez jakichkolwiek ograniczeń bootując nasz sprzęt z pendrive'a z uprzednio zainstalowanym na nim systemem Remix OS.

Alternatywa dla windows
Alternatywa dla windows
POBIERANIE SYSTEMU
Aby pobrać system Remix OS nie musimy się rejestrować, jest on całkowicie darmowy. Na stronie twórców systemu (firma Jide) możemy pobrać system wraz z instalatorem na USB w spakowanym pliku zip. Bardzo ważną informacją jest to, że system Remix OS jest w wersji BETA na PC ale w pełni funkcjonalny. Po długich testach naprawdę trudno się dopatrzeć jakiś niedogodności choć takie się pojawiają w niewielkim stopniu. Trzymamy kciuki w górze za rozpoczęty projekt systemu Remix OS i jeteśmy przekonani, że w niedługim czasie będzie dostępna wersja stabilna. Link do strony twórców -> http://www.jide.com/en/remixos

Opracowanie: Tomasz Tamborowski
Źródło: http://www.jide.com
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego